czwartek, 2 czerwca 2011

Zespół z charakterem

28 maja drużyna „orlików” naszej Pogoni udała się na turniej do Grębocic. W turniejowej rywalizacji wzięło udział 9 drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy. Nam zmierzyć się przyszło z Chrobrym Głogów i Iskrą Nielubia.

Pierwszy pojedynek stoczyliśmy z głogowianami. Już wkrótce po rozpoczęciu gry Borys Borowiec celnym trafieniem do bramki przeciwnika pozwolił nam objąć prowadzenie. Rywale atakowali i wkrótce doprowadzili do remisu. Pomimo starań obu stron wynik meczu nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem.

W drugim pojedynku w naszej grupie walczyliśmy przeciwko Iskrze Nielubia. W tym meczu byliśmy wyraźnie lepsi. Ponownie błysnął Borys Borowiec, który zdobył w tym pojedynku 2 bramki.
Remis i zwycięstwo pozwoliły naszym „orlikom” na awans do grupy zespołów walczących o I miejsce w turnieju.

Kolejnym przeciwnikiem był zespól Górnika Polkowice. Rywal to groźny i z długą ławką rezerwowych. Pierwszą bramkę w tym pojedynku zdobyli „górnicy”, którzy wyraźnie zepchnęli naszych do defensywy w początkowych minutach zmagań. Z biegiem czasu nasi zawodnicy zaczęli nawiązywać równorzędną walkę z rywalami. Pomimo tego polkowiczanie zdobyli druga bramkę. Nie mając nic do stracenia nasi rzucili się do ataku i Borys Borowiec trafił do sitaki przeciwników. Zachęceni sukcesem górowscy „orlicy” zaatakowali jeszcze bardziej odważnie i zostali skarceni kolejnym golem strzelonym przez „górników”. Nie załamało to ich i Borys Borowiec zmniejszył rozmiar prowadzenia piłkarzy z Polkowic do 2 do 3. Naszym zabrakło szczęścia i czasu, by doprowadzić do remisu, który byłby wynikiem sprawiedliwym dla obu zespołów.

W pojedynku z gospodarzami turnieju – Spartą Grębocice, nasi piłkarze od początku narzucili swój styl gry. Opanowali środek boiska i rywale nie bardzo mogli przedrzeć się na naszą połowę. My groźnie atakowaliśmy. Po raz szósty w tym turnieju na listę strzelców wpisał się Borys Borowiec. Kolejne dwie bramki dla Pogoni zdobył Bartek Żurawski. Gospodarze turnieju odpowiedzieli jednym trafieniem.

W efekcie górowanie zajęli w turnieju II miejsce. Wszystkim chłopcom należą się słowa uznania za 40 minut gry na pełnych obrotach, poświęcenie i ogromną waleczność, która wykazali podczas czterech turniejowych spotkań. Warto dodać, iż w Grębocicach nasz zespół grał bez zawodników rezerwowych, co w tym turnieju było ewenementem. Pomimo wszysto zajęli wysoką II lokatę.
Pogoń Góra - Chrobry Głogów 1:1Pogń Góra - Iskra Nielubia 2:0
Pogoń Góra - Górnik Polkowice 2:3
Pogoń Góra - Sparta Grębocice 3:1
Drużyna "orlików" Pogoni Góra
Od lewej stoją: trener Wodzisław Małyszczyk, Bartek Żurawski, Kacper Malinowski, Hubert Rydzik,
przykucnięci: Bartek Łasisz, Wiktor Mikołajczyk, Borys Borowiec

Brak komentarzy: