poniedziałek, 6 czerwca 2011

Z "orlika" w świat

30 maja 2011 roku na górowskim „orliku” było tłoczno i gwarno. Na niewielkiej przestrzeni zebrało sie ok. 200 uczniów naszych szkół podstawowych. Powodem tego niecodziennego skupiska dzieci był rozgrywany tego dnia finał powiatowy XI Turnieju Piłkarskiego” „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka”.

W tegorocznej edycji turnieju występują zawodniczki i zawodnicy urodzeni w 2002 roku i młodsi.

Wśród dziewcząt w turnieju uczestniczyło 6 zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Górze. Z przykrością po raz kolejny należy stwierdzić, iż tradycyjnie szkoły w miejscowościach wiejskich odpuściły sobie imprezę. Ale jak wiadomo obecnie mamy natłok prac polowych, toteż nauczyciele wiejscy mają w polu pełne ręce roboty, np. przy przerywce buraka cukrowego. Inaczej nieobecności reprezentacji z podstawówek w Ślubowie i Glince wytłumaczyć nie sposób (chyba, że lenistwem nauczycieli w-f).

Pochwalić należy szkołę w Czerninie, która ostatnio bierze udział w wielu turniejach piłkarskich. Wcześniej szkoła ta była aktywna na obecnym poziomie aktywności szkół w Glince i Ślubowie.

W finale turnieju spotkały się drużyny dziewcząt z III D i III B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla dziewcząt z klasy III D.

Dalsze miejsca w kolejności zajęły:
2. SP 1 – III B,
3. SP 3 – III A,
4. SP 1 – III C,
5. SP 3 – III B,
6. SP 3 – III C.

W finale wojewódzkim górowska drużyna najprawdopodobniej wystąpi w następującym składzie: Bieganowska Martyna – Aleksandra Świątek, Aleksandra Nawrot, Julia Rydzik, Julia Bursztyńska, Wiktoria Strojek, Katarzyna Ciupek, Kaludia Lis, Agata Burdziuk i Oliwia Szopa. Drużynę w turnieju poprowadzi: Marta Hołownia – Dziewic.

W turnieju chłopców rywalizowało 8 zespołów. W finale spotkali się zwycięzcy grup Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze, klasa III A, ze Szkołą Podstawową w Czerninie. Lepsi okazali się górowianie wygrywając 4:0. Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. SP 3 – III A,
2. SP Czernina,
3. SP 1 – III A,
4. SP 1 – III C,
5. SP 1 – III B,
6. SP 3 – III C,
7. SP 3 – III B, SP 1 – III D.

W finale wojewódzkim powiat górowski będą reprezentowali następujący zawodnicy: Bartosz Łasisz – Borys Borowiec, Wiktor Mikołajczyk, Hubert Rydzik, Maciej Zarzycki, Bartosz Zarzycki, Mateusz Tutkalik, Jakub Krasowski, Jakub Jankowski i Patryk Giezek.

Zwycięską drużynę prowadzi mgr w-f Sławomir Witkowski. Pamiątkowe dyplomy kapitanom drużyn wręczył Ryszard Wawer – dyrektor Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze.

Impreza była niezwykle udana i obfitowała w wiele emocji. Podczas zmagań okazało się, iż wielu chłopców ma duży talent piłkarski i sporo już umie. Dla trenera młodzików górowskiej „Pogoni” turniej był okazją do wyłowienia talentów do drużyny. I trzeba powiedzieć, że to się udało, bo w trenerskim notesie znalazło się 7 nazwisk młodych amatorów piłki nożnej, którzy otrzymali propozycję gry w barwach wicemistrza ligi okręgowej młodzików – naszej „Pogoni”. Oczywiście pod warunkiem regularnego uczęszczania na treningi i solidnej pracy.

Drużyna chłopców i dziewcząt w połowie czerwca uda się na finał wojewódzki, który odbędzie się w Świdnicy.


Pozostałe zdjęcia z turnieju - jutro

Brak komentarzy: