piątek, 10 czerwca 2011

Wygrali w dobrym stylu

„Orliki” Pogoni Góra 5 maja wzięły udział w turnieju ligowym, który odbył się w Głogowie. Drużyna górowskich „orlików” zajmując tydzień wcześniej na turnieju w Grębocicach II miejsce została przez organizatorów rozstawiona. Do naszej grupy trafiły zespoły: Iskra Nielubia, Błyskawica Luboszyce, Łagoszowia Łagoszów oraz Zawisza Serby.

Pierwszy pojedynek nasz zespół „orlików” rozegrał przeciwko drużynie Iskra Nielubia. Od pierwszych minut meczu nasze orlęta rzuciły się do ataku na bramkę rywali. Na efekty szturmu nie trzeba było długo oczekiwać. Padła pierwsza bramka, wkrótce potem następna. Rywale odpowiedzieli jednym celnym trafieniem, ale nasi nie pozostali im dłużni i ponownie odzyskali prowadzenie w meczu 2 bramkami. Mecz zakończył się wynikiem 3 do n1 dla Pogoni.

Na boisku pojawił się kolejny rywal. Tym razem była to drużyna z naszego powiatu – Błyskawica Luboszyce. Drużyna z Luboszyc lepiej prezentowała się pod względem warunków fizycznych. Zawodnicy Pogoni ani na moment nie poczuli respektu wobec rywali i nastawili się na atak. I rzeczywiście zdobyli bramkę. Rywale jednak nie pozostali nam dłużni i udało się im zremisować. W tym meczu pomimo naszej przewagi nie udało się naszym zawodnikom strzelić kolejnej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1 do 1.

Przed kolejnym pojedynkiem trener Wodzisław Małyszczyk poinstruował naszych piłkarzy, że być może układ w tabeli będzie taki, iż o walce o I miejsce będzie decydowała ilość strzelonych bramek. Nikt nie przypuszczał, że nasze „orliki” tak się przejmą tymi słowami. Po dwóch minutach meczu młodzi piłkarze z naszej Pogoni prowadzili trzema bramkami. Nie spoczęli na laurach i kolejne bramki sypały się jak z rękawa. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 8 do 1.

By móc walczyć o I miejsce trzeba było jeszcze pokonać zespół Łagoszowi Łagoszów. I w tym meczu nasi młodzi adepci piłkarstwa nie pozostawili rywalom i widzom najmniejszych złudzeń na temat tego, kto w grupie zasłużył na awans. Mecz wygraliśmy 6 do 1.

Wszyscy zawodnicy spodziewali się, iż w finale turnieju spotkamy się z zespołem Górnika Polkowice i na tego rywala szykowali się psychicznie. Okazało się jednak, że drużyna z Polkowic przegrała w swojej grupie rywalizację z „orlikami” Sparty Grębocic.

W finale turnieju nasi zawodnicy dość szybko objęli prowadzenie a potem podwyższyli wynik meczu na 2 do 0. Okazało się jednak, że rywale, których tydzień wcześniej pokonaliśmy na ich własnym boisku w walce o II miejsce, wyciągnęli z tamtej porażki nauczkę. Nasi przy prowadzeniu 2 do 0 nieco sobie odpuścili i się zdekoncentrowali. I rywale strzelili nam dwie bramki.

By wyłonić zwycięzcę turnieju należało wygrać rywalizację w rzutach karnych. Napięcie wśród zawodników obu drużyn było ogromne. Pierwsi strzelali rywale. Na wysokości zadania stanął nasz bramkarz – Bartek Łasisz, który obronił mocny strzał zawodnika Sparty. Nasi zawodnicy strzelali pewnie i nie dali szans bramkarzowi rywali. W rzutach karnych wygraliśmy 3 do 2 i na boisku zapanowała szalona radość naszych zawodników. Rywale z rozpaczą i zazdrością patrzyli na tańczących orlików Pogoni Góra.

Za postawę podczas turnieju rozgrywanego w palącym żarze słońca należą się naszym „orlikom” słowa uznania. Zaprezentowali się, jako zespół waleczny, bramkostrzelny i grający w sposób widowiskowy i miły dla oka.

Zwycięska drużyna "orlików" Pogoni
Stoją: Bartek Żurawski, Kacper Majewski, Wiktor Mikołajczyk, Hubert Rydzik, Jakub Jędryczka.
Leżą: bramakarz - Bartek Łasisz, Borys Borowiec, Szymon Maciaś.
Towarzyszący drużynie panowie, to (od lewej) ojciec Szymona Maciasia - Józef oraz trener Wodzisław Małyszczyk.

Brak komentarzy: