poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Różnica umiejętności


W 14. kolejce rozgrywek klasy okręgowej młodzików (29 kwiecień) zespołowi Pogoni przyszło grać na wyjeździe z drużyną Prochowiczanki Prochowice. Jesienią podejmowaliśmy rywali na własnym boisku i odnieśliśmy zwycięstwo 11 do 0. W tabeli gospodarze spotkania zajmowali 11. miejsce z dorobkiem 5 punktów, na które złożyły się 1 wygrana, 2 remisy i 9 porażek. Młodzicy Pogoni zajmowali przed spotkaniem 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki).

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się dla nas niezwykle korzystnie. Już w 3 minucie kapitan naszej drużyny – Kacper Stachowski strzelił bramkę dająca nam prowadzenie. Trzeba przyznać, że nasza drużyna dominowała na boisku od pierwszych minut. Sytuacji podbramkowych nie brakowało, ale gorzej było ze skutecznością i precyzją strzałów na bramkę przeciwnika. Drugą bramkę zdobył Wiktor Mikołajczyk a wkrótce po nim na listę strzelców wpisał się ponownie kapitan naszej drużyny – Kacper Stachowski, który tego dnia został delegowany przez trenera Jana Dwornika na pozycję rozgrywającego.

Na przerwę wychodziliśmy z wynikiem 0 do 3. Po przerwie nasi piłkarze wzmogli ataki na bramkę rywali i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po raz trzeci celnie strzelił kapitan młodzików i było 4 do 0. Trafienia pozazdrościł koledze z obrony Kuba Łasisz i również wpisał się na listę strzelców. Tego nie mógł ścierpieć nasz czołowy napastnik Borys Borowiec i podwyższył wynik pojedynku na 7 do 0. Wynik pojedynku ustalił Karol Mikołajczyk strzelając ósmą bramkę.

Wynik meczu oddaje w pełni przewagę naszych młodzików, którzy dominowali na boisku i byli lepsi pod każdym względem od gospodarzy, którzy w tym pojedynku bardzo rzadko przekraczali swoją połowę boiska. Nie można jednak młodzikom z Prochowic odmówić woli walki, ale na naszych młodzików było to zbyt mało.