Powered By Blogger

środa, 25 kwietnia 2012

Zły początek sukcesu

W 13. kolejce (21 kwietnia) rozgrywek okręgowych młodzików OZPN Legnica „Pogoń” gościła na swoim stadionie drużynę Chrobrego II Głogów. Goście jesienią w meczu rozegranym na ich terenie przegrali z naszymi młodzikami 0:1. W tabeli przed meczem nasza drużyna zajmowała 5. miejsce a goście 9.

Były obawy o dyspozycję naszych zawodników po wysokiej porażce w meczu z Zagłębiem Lubin. Pierwsza polowa meczu miała dla nas niekorzystny przebieg. Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie, co wywołało konsternację w szeregach naszej drużyny. Tak jak w spotkaniu z Zagłębiem graliśmy momentami chaotycznie i nieprecyzyjnie. Po strzale Borys Borowca zremisowaliśmy, ale wkrótce później goście ponownie objęli prowadzenie. Wynik 1 do 2 dla piłkarzy Chrobrego II Głogów utrzymał się do końca I połowy pojedynku.

Na drugą połowę meczu nasi młodzicy wyszli mocno zdeterminowani z wolą odniesienia zwycięstwa. Trener Jan Dwornik dokonał zmian w ustawieniu zespołu i ciężar rozgrywania piłek i opanowania środka boiska powierzył kapitanowi naszego zespołu – Kacprowi Stachowskiemu. Ponadto nasi obrońcy podeszli bliżej linii środkowej boiska, by ograniczyć pole do popisów dla gości. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Nasi ruszyli do falowych szturmów na bramkę przeciwnika. Szymon Tupiec wyrównał a gra zaczęła nabierać rumieńców i polotu w wykonaniu naszych młodzików. Prowadzenie w meczu drużynie „Pogoni” dała bramka napastnika Szymona Maciasia. Moment nieuwagi obrony kosztował nas jednak utratę prowadzenie i goście cieszyli się z remisu. Ich radość nie trwała długo, gdyż na listę strzelców ponownie wpisał się Szymon Maciaś. Akcje naszych młodzików były coraz groźniejsze a zawodnicy gości niewiele mieli w końcówce meczu do powiedzenia. Kropkę nad „i” postawił Borys Borowiec i wynikiem 5 do 3 mecz się zakończył.

W drugiej połowie pojedynku oglądaliśmy młodzików takich do jakich przywykliśmy. Była ambicja, wola walki, poświęcenie i charakter.